Intervistë për portalin drejt.mk/ Kasami: Të gjitha etnitetet mbështesin koalicionin “MUNDEMI”

Intervistë me Kryetarin e Lëvizjes Besa, z. Bilall Kasami   1. Po hyjmë në fushatë parazgjedhore, me çfarë do të prezantoheni para qytetarëve ju si Lëvizja Besa në veçanti dhe koalicioni “MUNDEMI” në përgjithësi? Kasami:...

Intervista e plotë për gazetën KOHA e liderit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në intervistë për gazetën KOHA ka folur për aktualitetin politik në vend, zgjedhjet e 12 prillit dhe koalicionin me LSDM-në. Ai thotë se si bartës i...

Intervista e plotë e Kryetarit Bilall Kasami për agjencinë e lajme MIA

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami këto ditë po realizon një vizitë në Uashington me ç'rast pati takime me zyrtarë të lartë të Kongresit dhe Departamentit të Shtetit. Kasami u takua me Kongresmenin...

Intervista e plotë e Kryetarit Kasami për ‘Kosovapress’

  Kryetari i Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut, Bilall Kasami thotë se janë të gatshëm që edhe të vetëm të sfidojnë Bashkimin Demokratik për Integrim, dhe partitë tjera në qeveri që kërkojnë...

Nënkryetari Rexhepi ishte i ftuar në “Rruga Drejt”, ja temat që u diskutuan

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin "Rruga Drejt" në Alsat M, ku ka diskutuar për aktualitetin politik, shtyrjen e zgjedhjeve dhe koalicionimet e mundshme parazgjedhore...

Lideri i BESËS Bilall Kasami, ishte i ftuar në ‘Klan Debat’, ja temat që...

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka qenë i ftuar në ‘Klan Debat’ me gazetarin Selajdin Xhezairi, ku ka folur për situatën aktuale politike dhe ofertën e Lëvizjes BESA për zgjedhjet e...

Intervista e plotë e liderit të BESËS Kasami, dhënë për portalin e Kosovës, Arbresh.info

Lëvizja BESA në vazhdimësi ka qenë aktive për Integrimet Evropiane. Kështu tha në një intervistë për arbresh.info, Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilal Kasami. “Ne si Lëvizje BESA vazhdimisht kemi qenë aktiv për integrimet Evropiane....

Kryetari Bilall Kasami ishte i ftuar në “Click-Plus”, ja temat që u diskutuan

Kryetari i Lëvizjes BESA, prof.Bilall Kasami, mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin "click-plus" që mbahet në TV21. Në këtë debat është biseduar rreth aktualitetit politik në vend, Komisionin e Venecias, tryezën...

INTERVISTA/Kasami: Do t’ia dalim, Lëvizja BESA dëshmoi me betejën e saj për shqiptarët

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në një intervistë të fundvitit për agjencinë e lajmeve INA (Iliria News Agency). Lexoni intervistën e plotë në vegzën: https://ina-online.net/intervista-kasami-do-tia-dalim-levizja-besa-deshmoi-me-betejen-e-saj-per-shqiptaret/