LAJMET E FUNDIT AKTIVITETE VIDEO GALERI FOTO GALERI
Levizja-Besa-Logo
Këshilli Qendror i Lëvizjes BESA: Me 24 shkurt 2018 do të mbahet Kongresi i Parë i Lëvizjes BESA
20.11.2017
Në trevjetorin e themelimit të Lëvizjes BESA, në kohën kur kanë përfunduar edhe zgjedhjet lokale dhe janë kaluar dy ciklet të ndryshme zgjedhore, Lëvizja BESA ka vlerësuar se është momenti i pikërishëm që të organizohet edhe kongresi i parë i Lëvizjes BESA. Prandaj në mbledhjen e rregullt të Këshillit Qendror të Lëvizjes BESA, të mbajtur të shtunën në Shkup, duke u bazuar në nenin 38 të Statutit të Lëvizjes BESA, Këshilli Qendror i Lëvizjes BESA diskutoi për zgjedhjet e brendshme në Lëvizje dhe për organizimin e Kongresit të Lëvizjes. Pastaj në mënyrë unanime u vendos që, pas realizmit të zgjedhjeve…

LEXO MË SHUMË

IMG_1011 17.11.2017
Afrim Gashi takohet me Sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, z. Thomas Greminger

Sot, Sekretari i Përgjithshëm dhe Koordinatori i grupit parlamentar të Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, në…

23476972_1520544694694325_1852810561_n 09.11.2017
Kryetari Bilall Kasami takohet me Ambasadorin e Gjermanisë, Thomas Gerberich

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, së bashku me Shefin e Kabinetit, Faton Fazliu,…

emad mehmeti 31.10.2017
Aleanca me BESË: Sot dorëzuam 86 ankesa në KSHZ

“Sot në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve i dorëzuam 86 ankesa për procesin zgjedhor në Komunën…

Levizja-Besa-Logo 21.10.2017
Lëvizja BESA: Nuk ka shpifje dhe përçarje që e ndal fitoren tonë

Të zënë në panik, veçmas pas bashkëpunimit të lidhur mes Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes…

11111 12.10.2017
Zeqirija Ibrahimi: I dënoj sulmet ndaj privatësisë sime

Sulmet e njëpasnjëshme ndaj privatësisë sime tani më ka disa ditë që vazhdojnë nga qyqarët…

Nafie Selmani, kandidate në qytetin e Shkupit: Nëse maqedonasit janë për “koncept qytetar” le të votojnë më 15 tetor një shqiptare për kryetare të Shkupit 07.10.2017
Nafie Selmani, kandidate në qytetin e Shkupit: Nëse maqedonasit janë për “koncept qytetar” le të votojnë më 15 tetor një shqiptare për kryetare të Shkupit

Ajo është një surprizë e fushatës parazgjedhore në Shkup. Kandidatja e Lëvizjes Besa pë kryetare…

 • Plani ideor për urbanizimin e Kazermës – Tetovë

  Plani ideor për urbanizimin e Kazermës – Tetovë

  03.10.2017
 • Ismet Qamili – Dollnen

  Ismet Qamili – Dollnen

  03.10.2017
 • Projekti “Sheshi Iliria” – Tetovë

  Projekti “Sheshi Iliria” – Tetovë

  03.10.2017
 • Zgjidhje për 25 vitet e ardhshme: deponim dhe reciklim i mbeturinave

  Zgjidhje për 25 vitet e ardhshme: deponim dhe reciklim i mbeturinave

  30.09.2017
 • Zeqirija Ibrahimi: Kush nuk i mban premtimet, nuk e meriton besimin tonë

  Zeqirija Ibrahimi: Kush nuk i mban premtimet, nuk e meriton besimin tonë

  30.09.2017
 • Zeqirija Ibrahimi: Më 15 tetor përfundon politizimi dhe partizimi i arsimit në Çair

  Zeqirija Ibrahimi: Më 15 tetor përfundon politizimi dhe partizimi i arsimit në Çair

  29.09.2017
 • Zeqirija Ibrahimi: Kush nuk i mban premtimet, nuk e meriton besimin tonë

  Zeqirija Ibrahimi: Kush nuk i mban premtimet, nuk e meriton besimin tonë

  28.09.2017
 • Himni i koalicionit Rilindje me BESË – (me tekst)

  Himni i koalicionit Rilindje me BESË – (me tekst)

  04.12.2016
 • Afrim Gashi – S’ka kush na ndalë!

  Afrim Gashi – S’ka kush na ndalë!

  02.12.2016
 • Pjesë e fjalimit të Zeqirija Ibrahimit në Konventën e Rilindjes me BESË 2016

  Pjesë e fjalimit të Zeqirija Ibrahimit në Konventën e Rilindjes me BESË 2016

  02.12.2016
 • 12805800_1698707867081560_3221263536582777432_n

  VIDEO| Lëvizja BESA: Afrim Gashi u zgjodh Sekretar Gjeneral i BESËS

  16.03.2016
 • Levizja Besa ne Cair

  Sonte në Çair u bë themelimi i Këshillit Komunal i Lëvizjes BESA

  05.06.2015
 • 10904170_10206547681553602_801272168_n.jpg

  Shpërndarje e fletushkave “RIDEFINIMI”

  12.04.2015
 • 11008558_678907515565360_2686391315805672279_n

  Aktivitete nga përfaqësuesit e Lëvizjes Besa në Kumanovë

  19.03.2015
 • IMG_5059

  Me rastin e 7 Marsit!

  07.03.2015
 •